Výstava Mumie světa je prodloužena a navíc na děti čeká cesta za pokladem

Poslední den školy se blíží a organizátoři světové výstavy připravili hned několik speciálních akcí pro děti, která budou bavit i dospělé. Projdete se dobrodružnou stezkou, odhalíte tajemství mumií a získáte bájný poklad. Dítě se samými jedničkami v doprovodu platícího dospělého získá vstupenku úplně zdarma, ostatní děti dostanou hezký dárek. A zdarma má vstup i každé dítě do 15 let, které přijde v doprovodu platícího seniora – nad 65 let. Proto babičky a dědečkové, vezměte na výstavu vnoučata, budou to mít zdarma - vždy od 9h do 15h každý všední den.

Navíc si všichni návštěvníci mohou na výstavě vyzkoušet 3D realitu ve speciálních brýlích. Nahlédnou do pyramidy, prohlédnou si 7 divů světa a pro ty odvážnější je i honička s mumií. To vše až do 22. července, kdy výstava v Česku končí.

Výstava je rozšířena o dětskou Cestu za pokladem Mumií. Na té se děti hravým způsobem dozví zajímavé informace, vyplní zábavný kvíz a odhalí tajemné heslo, které je dovede k pokladu. K tomu jim zůstanou velké hrací desky se spoustou doplňujících hádanek a obrázků, které si budou moci vyplnit doma.

Od 27. června pak děti se samými jedničkami v doprovodu dospělé osoby mají vstup na výstavu zcela zdarma. Děti, které tak skvělých výsledků nedosáhly, nemusí být smutné. Všechny děti, které přinesou vysvědčení, a jejich rodič uzná, že je dobré, dostanou dárek z výstavy. A rovněž zdarma může na výstavu i dítě v doprovodu platícího seniora.

Výstava Mumie světa je jedinečný projekt, který má v Praze svoji evropskou premiéru. Na ploše více než 2000 metrů se vydáte zpět do daleké minulosti a díky originálním exponátům nahlédnete do životů lidí z různých epoch a oblastí světa včetně Evropy, Jižní Ameriky nebo starověkého Egypta. Tisíce let staré exponáty zapůjčené ze světových muzeí odhalují pohřební rituály několika kontinentů. Celou výstavou návštěvníky provází zvukový průvodce – audioguide, který poskytuje mnoho dalších zajímavých informací. K návštěvě výstavy Mumie světa doporučujeme si vyhradit přibližně 2,5 hodiny času. 

×