UNIKÁTNÍ VÝSTAVA MUMIE SVĚTA BYLA ZAHÁJENA!

Ve čtvrtek 1. 2. se v prostorách Křižíkových pavilonů Výstaviště Holešovice v Praze otevřely brány velkolepé výstavy Mumie světa. Na ploše o rozloze více než 2 000 metrů čtverečních mohou návštěvníci vidět stovky exponátů pocházejících ze sbírek, muzeí a univerzit z celého světa. Zahájení expozice se zúčastnili známé osobnosti českého showbusinessu i čeští egyptologové a odborníci na mumifikaci. Výstava je otevřena denně až do konce června.

Mezi nejzajímavější mumie, které návštěvníci uvidí, lze zařadit například Mumie z Vácu, Egyptské mumie nebo mumie zvířat. Kromě mumií návštěvníci uvidí nalezené artefakty, jako například doplňky dávných lidí, artefakty ze starých hrobek, osobní věci, které si lidé před tisíci lety vzali do svých sarkofágů a mnoho dalšího.

"Výstava je velice zajímavá, nese poselství a to jak pro mladou tak i starou generaci. Těším se, až sem vezmu svoje děti z nadace La Sofia. Jsem si jistá, že je to bude nesmírně bavit. Budou mít určitě spoustu otázek a jednoznačně zážitek na celý život," sdělila známá herečka Yvetta Blanarovičová.

×